Aranżacja Pokoju Dziecka. Zmiana miejsca zamieszkania to stres, ale także i pozytywne emocje nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dziecka. By pomóc przetrwać mu te chwile, możemy zabawić się razem na przykład w projektowanie przyszłego pokoju. Ważne, by uwzględnić w tym projekcie upodobania naszej pociechy, a także takie elementy, by pokój był funkcjonalny i bezpieczny. Jak taka aranżacja pokoju dziecka może wyglądać?

Proste, bezpieczne i praktyczne meble

Meble do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim ergonomiczne, czyli tak dostosowane do wieku i wzrostu dziecka, by korzystanie z nich nie przyniosło negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Najlepiej do pokoju dziecka wybrać kilka prostych i pojemnych mebli. Może to być szafa, komoda, biurko lub stolik oraz łóżko i półki. Jeżeli nie wprowadzimy do wnętrza zbyt wiele mebli, nie będzie ono przeładowane a przestrzeń w pokoju malucha jest bardzo cenna. Ważnym elementem pokoju dziecka jest dywan. Istotne jest by dobrze się odkurzał, ale musi też podobać się naszej pociesze. Koniecznie też uwzględnijmy jego gusta przy wyborze mebli.

Schowki i pudełka czyli ład i porządek

W pokoju dziecka łatwo o nieporządek. ponieważ ciągle przybywa zabawek oraz akcesoriów. Dlatego bardzo dobrym pomysłem aranżacyjnym jest zakup różnorodnych pudełek oraz urządzenie schowków na te rzeczy. W sprzedaży obecnie można znaleźć pojemne skrzynie z wikliny, drewna czy plastiku. Te dwa pierwsze tworzywa wpisują się w obecny trend ekologii, natomiast plastikowe pojemniki łatwo się czyści. Oprócz tego na mniejsze drobiazgi doskonale sprawdzą się kartony oraz pojemniki z materiału. Można je umieścić pod łóżkiem, albo na szafie, jednak są tak dekoracyjne, że dobrze wyglądają także w roli praktycznej ozdoby. Dzięki takiej aranżacji pokoju dziecięcego w dodatku można bardzo łatwo ćwiczyć z dzieckiem sprzątanie już od najmłodszych lat.

Uwzględnij zdanie malucha

Z pewnością za urządzanie pokoju dziecięcego jako dorośli zabierzemy się z zapałem, ale nie zapomnijmy, by uwzględnić przy tym zdanie dziecka, które pewnie ma jakieś wyobrażenie swego małego królestwa, nawet jeżeli ma dopiero 4 czy 5 lat. Pozwólmy dziecku chociażby na wybór drobnych elementów, takich jak lampka czy poduszki ozdobne, a im jest starsze tym będzie miało więcej do powiedzenia w tym aspekcie.Aranzacja_pokoju_dla_dziecka

Aranżacja pokoju dziecięcego nie musi pochłonąć wielkiej kwoty. W sieci można kupić tanie komplety mebli dość dobrej jakości, a także stylowe i wesołe dodatki. Wiele rzeczy można też wyszperać w komisach i małych sklepikach, także z rzeczami używanymi, jednak największą skarbnica oryginalnych mebli i akcesoriów w dobrej cenie jest Internet.