Cena przesyłki kurierskiej

Ceny przesyłek kurierskich ustalane są w odniesieniu do kilku czynników, ale decydującym czynnikiem jest zawsze waga przesyłki. W firmach kurierskich ustala się konkretne przedziały wagowe i na ich podstawie wycenia przesyłki.

Ciekawą ofertę przesyłek międzynarodowych ma m.in. firma kurierska GLS. Obowiązuje w niej 6 przedziałów wagowych, które determinują cenę nadania. Przesyłki zagraniczne u tego kuriera wyceniane są już od 61,84zł i ich wartość zwiększa się, jeśli przekroczymy następujące  wagi:

  • do 5 kg
  • 5-10 kg
  • 10-15 kg
  • 15-25 kg
  • 25-30 kg
  • 30-40 kg

Wysyłka kurierem za granicę może być zrealizowana dla paczki o maksymalnej wadze 40 kg. Na chwilę obecną kuriera GLS jest jedyną firmą kurierską w serwisie Furgonetka, która pozwala wysyłać za granicę paczki o wadze aż 40 kg.

Na koszt przesyłek wpływają też w dużej mierze ich gabaryty. Każda firma ustala własne zasady dotyczące maksymalnej długości albo obwodu paczek. W firmie kurierskiej GLS przesyłki zagraniczne również mają określone wymiary. Suma najdłuższego boku oraz obwodu podstawy paczki wysyłanej za pośrednictwem GLS nie może przekroczyć 300 cm, przy czym długość najdłuższego boku nie może przekraczać długości 200 cm. Ograniczenie dotyczy również wartości przesyłki, ponieważ ubezpieczenie może wynosić maksymalnie 4000 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące maksymalnych wymiarów i wag przesyłek u różnych kurierów znajdziesz na naszej stronie.

Ostateczną cenę konkretnej przesyłki mogą zmienić także usługi dodatkowe. W przypadku zagranicznych przesyłek zlecanych u kuriera GLS można skorzystać z kilku takich dodatkowych usług, ale i tak mogą one znacząco wpłynąć na cenę nadania. Różnorodność ofert firm kurierskich oraz zróżnicowanie usług niestandardowych, które można wykupić w ramach przesyłki, jest tak duża, że samodzielne sprawdzenie wszystkich ofert zajęłoby mnóstwo czasu. Rozwiązaniem w takim przypadku jest serwis Furgonetka.pl. U nas szybko i łatwo zapoznasz się z usługami wszystkim firm kurierskich i sprawdzisz ceny przesyłek w odniesieniu do wagi lub wymiarów swojej paczki. Musisz wiedzieć, że jedna i ta sama przesyłka może być różnie wyceniona przez każdego kuriera, a Twoim celem jest z pewnością oszczędność, więc warto szukać najtańszych ofert.

Zamówienie kuriera przez serwis Furgonetka.pl eliminuje konieczność ponoszenia dodatkowych opłat, np. drogowych. Wszystkie tego typu opłaty są już wliczone w cenę nadania.