Płaski brzuch to marzenie każdej kobiety. Niestety ciało kobiece bardzo szybko zaokrągla się w tych strategicznych miejscach kiedy tylko pozwolimy sobie na jakieś odstępstwa w diecie czy spożyjemy produkty, które sprzyjają wzdęciom. W tym drugim przypadku łatwiej odzyskać płaski brzuszek, jednakże kiedy odłożył się już na nim nieestetyczny tłuszczyk sama dieta może nie wystarczyć, lecz jest pierwszym krokiem do pięknej sylwetki. Poniżej znajdziecie sposoby na płaski brzuch.

Wyeliminuj produkty powodujące wzdęcia

Brzuch jak balonik po posiłku, a nawet kilkadziesiąt godzin później to efekt jedzenia potraw, które są ciężkostrawne, alergizujące bądź fermentują w żołądku. Każda z Pań musi sama sprawdzić, co jej pod tym względem szkodzi. Być możne trzeba będzie z diety wyeliminować rośliny strączkowe, kapustne, niektóre owoce lub nawet mleko. Oczywiście można także próbować zażywania leków na wzdęcia, ale jest to jedynie rozwiązanie doraźne i na dłuższa metę nie powinni być stosowane.

Jedz lekko i się ruszaj

Tłuszczyk odkładający się w okolicach brzucha to skutek diety bogatej w cukry proste i nadmiar kalorii. Po pierwsze trzeba przyjmowaną ilość kalorii zredukować, bo żeby zgubić nadmiar kilogramów z okolic brzucha, trzeba organizmowi dostarczać nieco mniej kalorii niż potrzebuje. Przecięta kobieta zwykle spożytkowuje w ciągu dnia około 2000- 2500 kalorii. Wystarczy tę ilość zredukować do około 1800, by zdrowo gubić kilogramy z okolic brzucha i nie tylko.

Płaski brzuch to nie tylko dieta, ale też ćwiczenia. Takie najbardziej znane jak brzuszki, nie sprawią co sprawa, że otłuszczony brzuch stanie się płaski lecz raczej wymodelują mięśnie na już płaskim, dzięki diecie brzuchu.

Pomoc doraźna

Aby doraźnie spłaszczyć brzuch warto pić dużo wody i spożywać błonnika, co pobudza jelita do prawidłowej pracy. Można się także wspomóc bielizną wyszczuplającą. Dieta na płaski brzuch zadziała bowiem dopiero za jakiś czas, a przecież od razu chcemy wyglądać pięknie. Wyróbmy sobie nawyk wciągania brzucha i trzymania prostej pozycji, co bardzo sprzyja ładnemu wyglądowi sylwetki.

Dieta_na_plaski_brzuchNa koniec warto dodać, że lekko zaokrąglone kształty wcale nie ujmują kobiecie piękna, wręcz przeciwnie, jednakże otyłość brzuszna jest jedną z groźniejszych jej form i może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. W dbaniu o płaski brzuch trzeba wiec zachować zdrowy rozsądek. Coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn popada w zaburzenia odżywiania ze względu na nierealne kanony urody lansowane w mediach. Patrzmy na świat racjonalnie i dbajmy o zdrowie, a nie o to by znaleźć się w ramach jakiegoś kanonu.