Czy przed pójściem do lekarza zastanawialiście się nad spróbowaniem domowych sposobów na ból gardła? Jest mnóstwo rozwiązań, które przynoszą ulgę i pomagają wyleczyć bolące gardło.

W tym artykule przedstawię domowe sposoby leczenia bólu gardła. Daj szansę medycynie naturalnej i domowym sposobom. Zaoszczędzisz nie wydając pieniędzy na lekarstwa i wizytę u lekarza.

Przyczyną bolącego gardła zazwyczaj jest wirus lub bakterie, jednak podrażnienie gardła może być również spowodowane paleniem papierosów, suchością wywołaną intensywną rozmową lub nadmiernym podnoszeniem głosu czyli krzyczeniem. Częstym objawem podrażnienia gardła jest chrypka oraz kaszel.

Po co się męczyć? Skorzystaj i przeczytaj domowe sposoby na ból gardła. Zastosuj się do poniższych sposobów, bo na pewno pomogą, moim zdaniem medycyna naturalna jest niewątpliwie najlepsza.

Co zrobić, aby pozbyć się bolącego gardła?

1. Nic nie przebije staroświeckiej metody płukania gardła słoną wodą. Sól działa jako łagodny środek antyseptyczny, a także czerpie wodę z błon śluzowych gardła, co pomaga usunąć flegmę. Rozpuść pół łyżeczki soli w szklance ciepłej wody, płucz gardło. Płukanie powtarzaj do czterech razy dziennie.

2. Bardzo podobnym sposobem na ból gardła jest płukanie roztworem sody do pieczenia. Rozpuścić półtora łyżeczki sody oczyszczonej w szklance ciepłej wody. Płucz podobnie jak w przypadku wody z solą.

3. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie powietrza w pokoju. Skorzystaj z parownika lub nawilżacza powietrza w sypialni. Wilgoć w powietrzu, zapobiega wyschnięciu błony śluzowej gardła, która staje się zbyt sucha, a zarazem podrażniona. Jeśli nie masz nawilżacza, do miski nalej wrzącej wody i postaw na kaloryferze.

4. Inhalacje to jeden z moich przetestowanych sposobów, które zawsze bardzo szybko przynoszą mi ulgę. Jeśli nie masz inhalatora, do miski nalej wrzącej wody i dodaj kilka kropli do inhalacji. Oddychaj głęboko ustami wdychając wydzielającą się parę, co jakiś czas dolewaj wrzącej wody, aby zwiększyć intensywność parowania.

5. Rada dla osób, którym przyjdzie do głowy palić papierosy podczas bólu gardła. Obowiązkowo przestań ! Dym papierosowy jest bardzo drażniący błony śluzowej gardła i tylko pogarsza Twoją sytuację.

6. Oddychaj przez nos, a nie ustami. Jest to naturalny sposób na nawilżanie powietrza, którym oddychamy.

7. Jeśli borykasz się z powracającymi bólami gardła, koniecznie zmień szczoteczkę do zębów. Możliwe, że gromadzą się tam bakterie, które podczas mycia zębów każdorazowo wracają do Twojego organizmu.

8. Od dawna wiadomo, że miód to bardzo dobry domowy sposób na leczenie gardła.
Posiada właściwości antybakteryjne, które zwalczają ból szybko i skutecznie. Pobiera również wodę z tkanki zapalnej, co przynosi ulgę. Dzięki temu zmniejsza się obrzęk i dyskomfort. Dodaj kilka łyżeczek na 1 szklankę wody lub do herbaty ziołowej.

9. Ciepła lemoniada z miodem powinna przynieść upragnioną ulgę. Połącz sok z połowy cytryny z ciepłą wodą.Bol_gardla_domowe_sposoby

10. Weź witaminę C trzy razy dziennie. Niezależnie, czy ból gardła jest spowodowane przez przeziębienie, grypę czy też podrażnienie, witamina C pomaga wzmocnić układ odpornościowy i zwalczyć infekcję.

11. Jeżówka to zioło które ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe przyspieszy gojenie.

12. Czosnek, jak nic innego najlepiej zwalczyć infekcję. Suszony czosnek ma silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne właściwości. Jedz dużo czosnku, wyciśnij do herbaty, posmaruj lub nałóż na kanapkę, zrób syrop.

Te wyżej wymienione domowe sposoby leczenia bólu gardła, są bardzo pomocne, jednak trzeba je regularnie stosować. Pojedyncze zastosowanie nie przyniesie efektu i upragnionej ulgi. Leczenie gardła domowymi sposobami, ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularne. Spróbuj sam wyleczyć gardło, nie sięgaj po tabletki, które za każdym razem w mniejszym lub większym stopniu niszczą Twój organizm. Wylecz się sam domowymi sposobami !