Domowe sposoby na kaszel, czyli to co powinieneś wiedzieć i wykorzystać. Kaszel to niezwykle uciążliwy i przeszkadzający nam w życiu codziennym problem. Na rynku znajdziemy naprawdę sporo specyfików przeciwkaszlowych, ale nie są one przyjazne dla naszej wątroby, zresztą jak każdy lek. Warto więc poddać się leczeniu naturalnymi środkami, których używano od pokoleń. W tym poradniku znajdziesz wszystkie najpopularniejsze domowe sposoby na kaszel mokry oraz kaszel suchy.

1. Najważniejsze jest picie ciepłych napoi. Pomogą one złagodzić wszelkie podrażnienia gardła i oczyszczą organizm. Herbata miętowa udrażnia drogi oddechowe, więc łatwiej będzie się oddychało po zażyciu takiego naparu.

2. Postaraj się nie wychodzić z łóżka. Kiedy sytuacja na to nie pozwala, to przynajmniej zadbaj, by pomieszczenie, w którym przebywasz było ciepłe. Gdy wychodzisz na zewnątrz, ubierz się ciepło. Zimny wiatr tylko nasila kaszel, więc pod szyję konieczny będzie szalik.

3. Syrop cebulowy. Środek znany i stosowany przez nasze mamy i babcie. Naturalne sposoby na kaszel zawsze są najlepsze. Pełni on rolę całkowicie naturalnego antybiotyku, “przepędzając” z naszego organizmu wirusy oraz bakterie. Jego sporządzenie jest banalnie proste, więc nie będzie kłopotów z jego pozyskaniem. Przepis znajdziesz tutaj.

4. Czosnek. Podobnie jak cebula zabija wirusy i bakterie. Możemy go dodawać do herbaty, pić z mlekiem czy jako dodatek na kanapkę. Mimo swojego nieprzyjemnego zapachu i smaku działa świetnie.

5. Weź ciepły prysznic. Para wodna oczyści płuca i ułatwi proces oddychania.

6. Herbata z bazylii i tymianku. Wystarczy zalać łyżkę suszonych liści wrzątkiem, poczekać chwilę, a później odcedzić. Dla smaku można dodać łyżkę miodu.

7. Na kaszel dobra jest też czekolada, dzięki zawartej w niej teobrominie. Musi być to jednak czekolada gorzka, mleczna nie posiada teobrominy w swym składzie.

8. Pij sok z winogron. Sok ten działa przeciwzapalnie, łagodzi również silny kaszeloraz jego napady. Przyjmując go regularnie nietylko pozbędziesz się kaszlu, ale także zapobiegniesz nawrotom zwiększając odporność.domowe_sposoby_na_kaszel