Jak dbać o długie włosy to pytanie, na które odpowiedzi poszukuje wiele osób niezadowolonych z tego jak wygląda to, co mają na głowie. Długie zdrowe włosy to marzenie wielu z nich. Marzenie jak najbardziej osiągalne, jeśli zastosuje się przedstawione poniżej rady i wskazówki.

Włosy cienkie i łamliwe

Zastanawiasz się jak dbać o włosy, które są delikatne, cienkie i łamliwe? No cóż: takich włosów nie da się zmienić w mocne i grube, ale można je wzmacniać. Włosy tego typu nie lubią ciężkich kosmetyków. Nie obciążaj ich lakierami, piankami i olejkami. Jeśli sterczą na wszystkie strony, aby je ułożyć i ujarzmić stosuj lekkie kosmetyki przystosowane do włosów delikatnych i cienkich. Tego rodzaju włosy wymagają wzmacniania specjalnymi odżywkami. Odżywki i płyny do wcierania dostępne są w drogeriach i aptekach. Właściwa pielęgnacja takich włosów polega na działaniu nie tylko na włosy, ale przede wszystkim na skórę głowy. W skórze głowy znajdują się cebulki włosowe i to od ich stanu i kondycji zależy stan i kondycja włosów. Długie włosy potrzebują bardziej intensywnej pielęgnacji, ponieważ cebulki muszą utrzymać i odżywić przedłużone zewnętrzne części włosów, zwane łodygami.

Włosy przetłuszczające się

Przetłuszczające się włosy wymagają szczególnej opieki, pielęgnacja długich włosów tego typu polega przede wszystkim na częstym, czasami codziennym myciu ich, w celu usunięcia nagromadzonego na nich łoju. Podobnie jak w przypadku włosów długich, cienkich i łamliwych, problem nie leży w samych włosach, ale w skórze głowy. W tym wypadku skóra głowy wydziela za dużo natłuszczającej substancji ochronnej. Dlatego trzeba stosować szampony i odżywki przeznaczone do włosów tłustych. Obecne w nich wyciągi z ogórka i pokrzywy zmniejszają przetłuszczanie się skóry głowy, dzięki czemu włosy pozostają suche i czyste.

Czesanie długich włosów

Na stan twoich włosów wpływa także to, jak czeszesz i układasz je każdego dnia. Specjaliści tłumaczący jak pielęgnować długie włosy podkreślają, że włosy takie nie mogą być zbyt mocno ściskane, spinane i związywane. Szczególnie niekorzystne jest używanie tradycyjnych gumek. Długie włosy najlepiej luźno związywać szerokimi frotkami lub materiałem. W codziennej pielęgnacji długich włosów, ważne jest także to, by nie układać ich tak samo przez bardzo długi czas. Ta sama fryzura przez kilka lat, przedziałek w tym samym miejscu, to samo ułożenie włosów osłabia je, odbiera ładny, atrakcyjny i świeży wygląd. Nie bez znaczenia jest też sposób, w jaki szczotkujemy włosy. Podczas szczotkowania nie wolno ciągnąć i szarpać splątanych włosów. Rozczesywanie włosów po myciu ułatwiają różne odżywki.

Farbowanie długich włosów

jak_dbac_o_dlugie_wlosyJeśli chcesz mieć długie zdrowe włosy nie obciążaj ich częstymi i radykalnymi zmianami kolorów. Farbowanie nie służy żadnym włosom. Szczególnie szkodliwe jest rozjaśnianie o kilka odcieni. Najlepiej farbować włosy na kolory zbliżone do naturalnych odcieni. Nie wymaga to używania preparatów chemicznych utrwalających nowe odcienie.