Jak dobrać fryzurę męską? Chyba każdy facet chce się podobać innym – może nie w takim samym stopniu jak ma to miejsce u płci żeńskiej, ale jednak. To po prostu leży w naturze człowieka i nic się na to nie poradzi. U mężczyzn jest mniej elementów w wyglądzie, którymi może zaimponować kobiecie. Najprostszym wariantem jest odpowiednio wystylizowana fryzura.

Fryzury dla facetów stają się dla nich ważniejsze, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat wcześniej. Także jak dobrać odpowiednią fryzurę? Kluczową rolę w tej kwestii gra kształt twarzy. To on decyduje jak dobrać fryzurę, tak aby zakryć niedoskonałości i uwypuklić zalety. Teraz nasuwa się pytanie – jak dopasować fryzurę do twarzy?

1. Najpopularniejszym kształtem twarzy, do którego można z powodzeniem stosować każde meskie fryzury jest owal. Taka twarz ma idealne proporcje – jej długość jest około półtora razy większa od szerokości. Posiadacz takiego rodzaju twarzy może być zadowolony z tego, czym obdarowała go natura, gdyż jak wcześniej było wspomniane, każda fryzura będzie do niego pasowała.

2. Drugim typem twarzy według popularności jest twarz okrągła, charakteryzująca się zaokrągloną żuchwą oraz kościami policzkowymi. Jest ona również niemal takich samych wymiarów na długość i szerokość. Tutaj ważne jest, aby maksymalnie wydłużyć twarz fryzurą, dlatego wszelkiego rodzaju warianty, dodające objętości na czubku są jak najbardziej na miejscu. Włosy obcięte krótko i średnio również powinny wyglądać dobrze. Jeśli ktoś posiada włosy proste, to może je zapuścić. Niewskazane są natomiast falowane lub kręcone, dłuższe włosy po bokach, ponieważ optycznie “rozszerzają”. Grzywki także należy w tym przypadku unikać, gdyż skraca twarz.Fryzury mężczyzn są teraz tak różne i jest ich tak wiele, że te dwie, których nie można stosować nie stanowią problemu.

3. Trzecim rodzajem twarzy, trochę mniej powszechnym niż dwa poprzednie, jest kwadrat. Chyba wszyscy wiemy, jak wygląda ona u Arnolda Schwarzeneggera – jest kanciata, równie długa co szeroka z wyraźnie podkreślonym czołem oraz kwadratową szczęką. W tym przypadku zalecane jest złagodzenie rysów poprzez włosy co najwyżej krótkie, najlepiej zaokrąglone na czubku. Także zwariowane, falowane ku górze, ostatnio modne fryzury meskie niewątpliwie dodają uroku. Czego trzeba się wystrzegać? Na pewno fryzur całkowicie krótkich, “na łyso” oraz prostych grzywek, które tylko podkreślą to, co próbuje się w jakiś sposób zakryć.

Jak_dobrac_fryzure_meska4. Twarz podłużna charakteryzuje się bardzo wydłużonym kształtem, można nawet powiedzieć, że jajowatym. Często występuje także haczykowaty, długi nos oraz wysokie czoło. Można się domyślić, że tutaj wskazane będzie tę twarz skrócić poprzez grzywkę, tak aby doprowadzić ją do stanu owalnego. Równie dobrze wyglądać będą bokobrody, tak zwane pejsy, które dodają szerokości. Fale, loki, pasemka oraz pazurki złagodzą rysy i niewątpliwie sprawią, że staniesz się atrakcyjniejszy. Modna fryzura męska nie koniecznie musi być trendy właśnie teraz – śmiało można sięgać po te zapomniane, z lat 80 czy 90. Z pewnością łatwo nie znajdziesz innego faceta z taką samą stylizacją jak twoja. Co zatem nie wygląda korzystnie przy takim wydłużeniu? Przede wszystkim włosy sięgające brody oraz te nastroszone, podniesione do góry. Sławnym mężczyzną z taką twarzą jest, między innymi, Eminem.