Jak pozbyć się kurzajek, to problem, z którym muszą uporać się pechowcy, na skórze których pojawiają się brzydkie narośle. Jest co najmniej kilka sposobów na zwalczanie kurzajek. Postaramy się przedstawić je tu czytelnie i przejrzyście, aby każdy mógł się z nimi uporać szybko i skutecznie.

Brzydkie kurzajki

Kurzajki należą do grupy niepożądanych zmian skórnych. Niepożądanych, ale bardzo łatwo przenoszących się z człowieka na człowieka. Zmiany te nie są specjalnie szkodliwe ani groźne. Problem z kurzajkami tkwi głównie w tym, że wyglądają nieestetycznie i są bardzo widoczne. Widać je, ponieważ pojawiają się głównie na dłoniach, a przy okazji są grube i mają ciemną barwę. Kurzajkami łatwo się zarazić, ponieważ atakują głównie dłonie i stopy. Trudno uniknąć dotykania dłoni innych osób, dotykania wspólnych przedmiotów i powierzchni. Teorii na temat jak leczyć kurzajki jest bardzo wiele. Tego typu narośle łatwo się usuwa, ale odrastają bardzo szybko. Czasami bywa tak, że lata leczenia nie przynoszą efektów, po czym jeden zabieg pozwala pozbyć się problemu na dłuższy czas.

Miejscowe preparaty na kurzajki

Próbując pozbyć się kurzajek w żadnym razie nie powinieneś robić tego samodzielnie. Nie wolno wykręcać, obrywać, ani obcinać kurzajek. Takie zabiegi nie tylko nie pomogą, ale wręcz zaszkodzą roznosząc kurzajki po całym ciele. Z problemem jak wyleczyć kurzajki najlepiej zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli brak ci na to czasu lub chcesz załatwić sprawę bez odwiedzania gabinetu specjalisty, udaj się do apteki i zapytaj o preparat na kurzajki. Preparaty takie w postaci płynów do smarowania kurzajek można nabyć bez recepty. Nie zawsze pomagają, ale próbować warto. Walcząc z kurzajkami trzeba mieć świadomość, że może to potrwać dość długo. Punktowe preparaty przeznaczone do miejscowego użytku trzeba stosować regularnie i przez minimum kilka tygodni. Do miejscowego leczenia kurzajek przeznaczone są też maści, w składzie których najważniejszy jest kwas salicylowy. Walka z kurzajkami trwa tak długo, ponieważ substancje aktywne działające w preparatach stosowanych miejscowo, niszczą kolejne warstwy narośli.

Krioterapia na kurzajki

Współczesna medycyna oferuje wiele zabiegów, których celem i efektem jest zwalczanie kurzajek. Najpopularniejszym zabiegiem tego typu jest obecnie krioterapia, czyli usunięcie kurzajki przy pomocy bardzo niskiej temperatury. Wymrażanie kurzajek to zabieg skuteczny, krótki i bezbolesny. Na kurzajki działa się ciekłym azotem, którego temperatura to minus siedemdziesiąt stopni. Pod wpływem tego czynnika komórki narośli zostają uszkodzone i kurzajka odpada po kilku dniach.

Laser na kurzajki

W wielu gabinetach specjalistycznych oferuje się laserowe usuwanie kurzajek. To kolejna propozycja dla tych, którzy zmuszeni są do zajmowania się zagadnieniem czym leczyć kurzajki. Promienie lasera działają podobnie jak ciekły azot – niszczą wadliwe komórki i kurzajka obumiera samoistnie. W tym wypadku czynnikiem niszczącym jest nie niska, ale wysoka temperatura.

Zabiegi chirurgiczne na kurzajki

Jak_pozbyc_sie_kurzajekW problemie jak się pozbyć kurzajki mogą pomóc także tradycyjne zabiegi chirurgiczne. Zabiegi takie polegają na wycięciu całej zmiany. Miejsce po kurzajce zostaje dokładnie oczyszczone. Wycinaniem kurzajek zajmują się lekarze chirurdzy. Kurzajki wycina się stosując znieczulenie miejscowe. Opcja ta jest właściwa jeśli na dłoniach lub stopach pacjenta znajdują się pojedyncze kurzajki.