Jak pozbyć się pryszczy to troska właścicielek i właścicieli cery tłustej. Przyczyny pryszczy, czyli Trądziku nie da się trwale usunąć, ale sposobów na zwalczanie pryszczy jest co najmniej kilka. Warto się z nimi zapoznać czytając nasz artykuł.

Szybkie eliminowanie pryszczy

Pryszcze są to ropne wykwity, będące objawem przetłuszczania się skóry. Wykwity te pojawiają się głównie na twarzy, ale nie tylko. Trądzik atakuje także plecy i ramiona. Pryszcze na twarzy pojawiają się przede wszystkim na czole, w okolicy nosa i na brodzie. Każdy kto ma cerę łojotokową wypróbowuje różne szybkie sposoby na pryszcze. Do sposobów tych zalicza się przede wszystkim stosowanie preparatów przyspieszających wysuszanie pryszczy. Wykwit trądzikowy potraktowany takim preparatem nie znika od razu. Ale wysycha nieco szybciej, dzięki czemu krócej szpeci twarz. Najlepszym sposobem na niemal błyskawiczne usunięcie pryszcza jest wyciśnięcie go zanim jeszcze na dobre zagości na skórze. Pryszcze wyciska się przy pomocy gazików lub chusteczki higienicznej. Trzeba w tym celu energicznie złapać pryszcza w dwa palce i ścisnąć. Efektywnym i szybkim sposobem na ropne wykwity trądzikowe są tak zwane parówki. Polegają one na trzymaniu twarzy nad miską z parującą wodą. Gorąca para otwiera pory i ułatwia usunięcie znajdujących się tan zaskórników. Zaskórniki to złogi substancji natłuszczającej skórę zalegające w kanalikach zwanych porami. Błyskawicznym sposobem na uczynienie niewidocznym pryszcza, którego nie da się usunąć, jest zamaskowanie go pudrem lub specjalnym korektorem. Nie eliminuje to wyprysku, ale sprawia, że dyskomfort odczuwany z powodu zmiany skórnej jest mniejszy.

Usuwanie pryszczy domowymi sposobami

Nie chcąc posiłkować się gotowymi preparatami przeciwtrądzikowymi, możemy stosować domowe sposoby na pryszcze. Jednym z nich jest pokrywanie pryszczy grubą warstwą pasty do zębów i zmywanie jej po pół godzinie. Pasta przysycha, ale to nic, w kontakcie z wodą momentalnie zmywa się ze skóry. Pasta do zębów szybko wysusza i eliminuje pryszcze we wczesnej fazie rozwoju. Jeśli nie pomoże jedna aplikacja, za kilka godzin można zastosować drugą. Równie skuteczna jest maseczka z aspiryny. Co ma aspiryna do trądziku? Chodzi o to, że zawarty w niej kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i oczyszczająco na skórę. Maseczkę taką robi się krusząc kilka tabletek i mieszając je z jogurtem naturalnym. Otrzymaną mieszankę nakłada się na twarz i czeka nie całe piętnaście minut. Kolejny, naturalny sposób na krosty to maseczka, w skład której wchodzi miód, oliwa z oliwek i sok z cytryny. Miód i cytryna działają bakteriobójczo i oczyszczająco. Maseczki miodowe można sporządzać tylko z prawdziwego miodu. Sztuczny miód nie zadziała, bo brak w nim naturalnych antybiotyków.

Kosmetyki na pryszcze

Jak_pozbyc_sie_pryszczyW aptekach i sklepach kosmetycznych dostępna jest cała gama preparatów na pryszcze. Należą do nich płyny do mycia twarzy, kremy nawilżające, maseczki głęboko czyszczące i peelingi. Wybór jest ogromny i każdy musi sprawdzić sam, które fabrycznie wyprodukowane sposoby na pryszcze na twarzy są najbardziej skuteczne. Prawda jest taka, że codzienne zwalczanie pryszczy nie jest łatwe. Podstawą jest tu odpowiednia dbałość o czystość i higienę twarzy.