Jak przeprosić dziewczynę – zastanawiasz się zawsze wtedy, gdy zrobisz przykrość bliskiej ci osobie. Fakt, sprawa nie jest prosta: nabroić łatwiej niż przeprosić. Z drugiej strony, przeprosić można za wszystko i każde przeprosiny zostaną przyjęte, jeśli tylko odpowiednio je wyrazisz. Zachęcam do przeczytania artykułu o tym jak powinny wyglądać przeprosiny dziewczyny.

Nie unikaj przeprosin

Zacznę może od tego, że przepraszanie kogokolwiek nie oznacza słabości. Wręcz przeciwnie; przepraszając kogoś pokazujesz, że zdolny jesteś do empatii, czyli spojrzenia na różne sprawy z innego punktu widzenia niż własny. Przepraszanie świadczy o odwadze przyznawania się do błędów, a także o tym, że nie uważasz siebie za nieomylnego. Życie u boku osoby, która nie umie i nie chce przepraszać za nic nikogo, naprawdę jest nie do zniesienia. Bardzo ważny jest sposób i słowa, jakie dobierzesz na przeprosiny dla dziewczyny.

Przepraszaj szczerze

Nie ma nic gorszego niż udawane przeprosiny. Przepraszanie kogoś od niechcenia i dla tak zwanego świętego spokoju nie tylko nie złagodzi czyjegoś poczucia krzywdy, ale jeszcze je spotęguje. Fałszywe przepraszanie boli bardziej niż brak przeprosin. Nie pomoże tu żaden prezent na przeprosiny. Dziewczyna wyczuje, że przepraszasz ją nieszczerze. Co masz zrobić, gdy ona domaga się przeprosin, a ty nie rozumiesz za co masz przepraszać? W takich sytuacjach najlepiej użyć sformułowania typu: przepraszam jeśli zrobiłem ci przykrość, nie miałem takich intencji. W żadnym wypadku nie używaj formułki typu: no dobra, mogę przeprosić. Takie postawienie sprawy nie naprawia sytuacji. Nie unikaj przepraszania w bezpośredniej rozmowie. Oczywiście są drobne sprawy, za które możesz przeprosić za pośrednictwem maila lub SMS-a. Sprawy poważniejsze wymagają bezwzględnie bezpośrednich przeprosin. Przepraszanie na odległość w poważnych sprawach może zostać odebrane jako lekceważenie danej osoby i nie przywiązywanie zbytniej wagi do jej uczuć. Bo w przeprosinach tak naprawdę chodzi o szacunek dla uczuć drugiej osoby.

Co kupić na przeprosiny?

Upominek to miły element przeprosin, ale nie ich istota. Jeśli planujesz prezent na przeprosiny to niech to będzie mały drobiazg. Duża rzecz może skłonić dziewczynę do myślenia, że chcesz odkupić swoje winy czymś materialnym. Oczywiście, czasami łatwiej coś dać niż przeprosić kogoś własnymi sowami, ale możesz być pewnym, że większości dziewczyn zależy na tym drugim.

Twórczość własna

Twórczość własna, to dobry sposób na przeprosiny, ale pamiętaj, że nie pasuje on do każdej sytuacji. Wierszyk na przeprosiny dla dziewczynybędzie dobry, jeśli chcesz przeprosić ją za jakąś błahą gafę, niezręczność lub zapomnienie. Po poważnej kłótni, w której padły raniące słowa, rymowane przeprosiny są raczej niestosowne. Układanie piosenki, która ma załagodzić sytuację, też jest fajne wtedy, gdy sytuacja nie jest zbyt poważna i trudna.Jak_przeprosic_dziewczyne

Nie zapomnij o kwiatach

Dzięki swojemu delikatnemu pięknu, urokowi i wymowie, kwiaty stanowią doskonałe uzupełnienie każdych przeprosin. Kwiaty na przeprosinypodkreślają ile znaczą twoje słowa. Ale pamiętaj: nawet najpiękniejsze kwiaty nie zwalniają cię ze zmiany zachowań, za które przepraszasz. Powielane przeprosiny za to samo przestają brzmieć poważnie i być wiarygodne.