Jak tanio urządzić mieszkanie, ciekawe porady oraz informacje. Właśnie kupiłeś mieszkanie. Masz własne cztery kąty, ale nie czujesz się tam jeszcze jak w domu, po swojemu. Myślisz pewnie o remoncie, malowaniu ścian, jednakże dopiero co wydałeś mnóstwo pieniędzy na kupno i stan twojego portfela czy konta bankowego zmniejszył się kilkukrotnie. Jednak gustowne zaaranżowanie mieszkania nie musi być drogie. Naprawdę. Wystarczy zastosować się do kilku rzeczy, a cały dom potraktujesz po swojsku. Tak więc jak urządzić mieszkanie tanim kosztem?

1. Z całą pewnością osoba, która kupuje nowe mieszkanie, zostawia nieco oszczędności na urządzenie tego miejsca. Pierwszą rzeczą, od której powinno się zacząć to pomalowanie ścian. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne jak się wydaje i nie trzeba do tego celu wynajmować fachowców. W rodzinie z pewnością znajdzie się kilku facetów, którzy z chęcią ci w tym zadania pomogą. Do tego pomogą w wybieraniu potrzebnych rzeczy. Ściany pomaluj na różne kolory miłe dla oka, przyklej kilka tapet oraz dużych fototapet i wnętrze od razu nabierze innego charakteru. Tanie urządzenie mieszkania nie wiąże się z nudnym wyglądem. Wystarczy ruszyć głową – dzięki samej kreatywności możemy zdziałać cuda.

2. W oknach nie muszą koniecznie być rolety czy żaluzje. Nie dość, że są drogie to również trochę monotonne, moim zdaniem. Standardowe zasłonki, firanki powinny załatwić wszystkie twoje problemy. Różnorakie wersje kolorystyczne, krój, długość, falbanki – to wszystko sprawi, że pomieszczenia będą wyglądać całkowicie inaczej, przytulniej. Jeśli ty lub bliska ci osoba potrafi szyć samodzielnie to jeszcze lepiej. W ten sposób da się uszyć, co tylko zapragniesz. Tak więc można urządzić mieszkanie po swojemu tanim kosztem, trzeba tylko chcieć.

3. Wiele osób głowi się nad tym, jak zaaranżować mieszkanie. Odpowiedź jest prosta – kwiaty! Duże, małe, egzotyczne czy miejscowe – jest to bez żadnego znaczenia. Rośliny doniczkowe potrafią odmienić każdy dom, wyglądają pięknie, a do tego gwarantują powietrze, co docenia się w zamkniętych pomieszczeniach.

4. Zamiast dywanów na całą podłogę, połóż mniejszy dywaniki. Wygląda to bardzo gustownie, szczególnie przy panelach. Mniejsze wersja oczywiście kosztuje mniej, więc zyskamy podwójnie.

Jak_tanio_urzadzic_mieszkanie5. Zdjęcia są wizytówką każdego domu. Aby ciekawie wyglądały nie wystarczy ciekawa scenografia fotografii – potrzeba także ramki. Takie oprawki nie są drogie, można je kupić na każdym bazarku, czy sklepie po 5 zł.

6. Gra światłem to odpowiedź na to, jak zaaranżować małe mieszkanie. Odpowiednie naświetlenie pozwoli zmniejszyć lub zwiększyć pomieszczenie według naszych potrzeb.