Jak ubierać noworodka, przeczytaj i dowiedz się, jak powinno się ubierać małe dziecko na spacery. Świeżo upieczeni rodzice zawsze mają dylemat, jak ubierać niemowlaka. Na spacery wychodzić trzeba, nie ulega to żadnej wątpliwości, bo dziecko musi jak najczęściej oddychać świeżym powietrzem. Należy jednak pamiętać, że mały szkrab nie potrafi jeszcze samodzielnie wytwarzać ciepła, tak jak ludzie po 6 miesiącu życia.

Dlatego podczas wyjść powinniśmy zadbać, by było ono ubrane w miarę ciepło. Jednak wszystko z umiarem, przy trzydziestostopniowych upałach nie zakładajmy dziecku kurteczki, to mija się z celem. Nie ma konkretnej odpowiedzi na to, w co ubierać noworodka. Rodzice sami powinni zdecydować jak ubrać swoją córkę lub syna. Więc w końcu jak ubrać niemowlaka?

1. Najważniejszą zasadą, co do której stosuje się wiele osób to ubieranie dziecka o jedną warstwę więcej niż sami założyliśmy. Kiedy mamy na sobie tylko koszulkę, niemowlak powinien mieć jeszcze bluzę, gdy my mamy na sobie koszulkę oraz bluzę, noworodkowi załóżmy do tego, co wymieniłem lekką kurtkę i tak dalej.

2. Inaczej wygląda sytuacja zimą, a inaczej latem. Tak więc zacznijmy od pierwszej pory roku. Jak ubierać niemowlaka wiosną? Wiosna to bardzo zmienna pora. Raz może być gorąco jak w lato, a kiedy indziej zimowo oraz wietrznie. Najważniejsze jest, by nie przesadzać w żadną ze stron. Młodzi rodzice mają tendencję do opatulania niemowlaków po samą szyję bez względu na pogodę. To błąd, ponieważ z przegrzania nie wynika nic dobrego. Latem i zimą sprawa jest prosta, gdyż jest albo gorąco, albo zimno. Tu chyba nie potrzeba wyjaśnień. Jak ubierać noworodka jesienią? Tak samo jak w przypadku wiosny. Należy odpowiednio dostosować ubrania do aury panującej na zewnątrz.

3. W przypadku, gdy niemowlak zacznie chodzić, powinniśmy zakupić mu specjalne buciki nieprzemakalne. Sprawa tyczy się przede wszystkim lata oraz jesieni, kiedy tych opadów jest najwięcej, a na ulicach są kałuże.

4. Podczas zimy ważne jest, aby dziecko nie przegrzało się w samochodzie, pociągu czy komunikacji miejskiej. Więc wtedy zdejmijmy mu rękawiczki, szalik oraz czapkę. Innym rozwiązaniem będzie wyłączenie ogrzewania, jednakże możemy to stosować tylko w aucie.

jak_ubierac_noworodka5. Wiatr może podrażnić delikatną skórę malucha. Najlepiej smarować twarz malca zakupionym w aptece kremem, przygotowanym specjalnie z myślą o takich sytuacjach.

6. Bardzo przydatne rady na temat, w co ubierać niemowlaka można zaczerpnąć od swoich mam, babć, cioć oraz innych osób z rodziny. Dobrym pomysłem będzie też poproszenie o wskazówki jak ubrać noworodka przyjaciółek czy koleżanek, które jako tako odchowały pociechy.