Jak wyszczuplić uda – to problem wielu z nas. Na uda grubsze niż być powinny narzekają głównie kobiety. Niestety, jest to miejsce, w którym łatwo gromadzi się tkanka tłuszczowa. Nie mamy na to większego wpływu, ale możemy zrobić coś, by nasze uda wyglądały szczuplej. W poniższym tekście prezentuję kilka sposobów na wyszczuplenie ud.

Szczupłe uda

Szczupłe uda, to dar natury, który niestety nie przypadł każdej z nas. Są kobiety, których uda są i pozostają szczupłe, niezależnie od tego jak żyją, co jedzą i jak się ruszają. Niezgrabne lub zgrabne uda zależą przede wszystkim od wrodzonego typu sylwetki. Osoby z sylwetką typu „jabłko” mają bardziej rozbudowaną górną część ciała i większy brzuch. Biodra, pupa i uda pozostają szczupłe. U osób o typie sylwetki „gruszka” jest na odwrót: górna część ciała jest drobna i chuda, brzuch jest nieduży, za to krągłości znajdują się w biodrach, pupie i udach. U takich osób, każdy dodatkowy kilogram widoczny jest w dolnych partiach ciała. Na linię ud wpływa też wzrost. Osoby wysokie mają częściej szczupłe uda niż osoby niskiego wzrostu.

Rower na uda

Jeśli chodzi o ćwiczenia na uda to najlepszym i najbardziej efektywnym jest jazda na rowerze. Oczywiście najprzyjemniej jeździ się po otwartych przestrzeniach, przemierzając ciekawe okolice. Nie każdy jednak ma takie możliwości. Niektórym musi wystarczyć domowy rowerek treningowy. Rowerki takie umożliwiają regulowanie stopnia trudności jazdy. Można więc planować trasy proste i z podjazdami na wzniesienia i górki. Podczas jazdy na rowerze, nogi wykonują jednostajne i specyficzne ruchy. Ruchy te angażują mięśnie ud do pracy. Dzięki temu, możliwe jest uzyskanie ładnej linii tej części ciała. Niestety, jeśli chodzi o uda, nie ma co liczyć na szybkie efekty. Uda zrobią się bardziej smukłe tylko wtedy, jeśli jazdy na rowerze będą systematyczne i dość długie. Oczywiście, zaczynać trzeba od krótszych tras. Nie chodzi przecież o to, by się zamęczyć lub żeby doprowadzić do powstania zakwasów w nogach.

Bieganie na uda

Szczupłym udom sprzyja także systematyczne bieganie. Systematyczny jogging z powodzeniem zastępuje trudne ćwiczenia na szczupłe uda. Biegać najlepiej rano i stopniowo zwiększać dystanse. Jogging to nie szybki bieg na czas, to bieg w jednostajnym tempie i rytmie. Biegając, zmuszamy mięśnie ud do pracy, a pracując potrzebują one energii. Energię tę czerpią z nagromadzonej tam tkanki tłuszczowej, dzięki czemu następuje jej spalanie i ubytek.

Siłownia na uda

Jak_wyszczuplic_udaPlanując ćwiczenia wyszczuplające uda warto skorzystać z możliwości, jakie daje siłownia. Idąc tam, możemy skorzystać z różnych urządzeń angażujących do pracy określone partie mięśni. Dodatkowym plusem jest fakt, że ćwiczyć można pod okiem i kierunkiem doświadczonej osoby. Osoba taka opracuje wraz z nami program odpowiednich ćwiczeń i treningów. Oczywiście, nasze uda nie staną się chudsze po kilku sesjach. Osiągnięcie takiego efektu zależy od indywidualnych uwarunkowań, ale przeciętnie zajmuje to kilka tygodni solidnej pracy. Praca ta przyniesie lepsze efekty jeśli uzupełnimy ją zdrową dietą.