Jak zwiększyć poziom testosteronu, to pytanie, które zadaje sobie bardzo wielu mężczyzn. Testosteron jest hormonem męskim, od którego bardzo wiele zależy. Wpływa on między innymi na ilość masy mięśniowej. Ładnie umięśnieni panowie podobają się i sobie i kobietom. Dlatego wielu z nich poszukuje sposobów na zwiększenie testosteronu. Poniższy artykuł mówi o tym, jak w naturalny i bezpieczny sposób wpływać na ilość tego hormonu w organizmie.

Jedz często, ale mało

Z metodą odżywiania się polegającą na częstym spożywaniu niewielkich porcji jedzenia, o wiele lepiej radzi sobie płeć piękna. Mężczyźni siadający do stołu, z natury i przyzwyczajenia wolą zjeść raz, a dobrze. Tymczasem aby podwyższyć naturalny testosteron trzeba jeść często ale mało. Panowie, którzy chcą w bezpieczny sposób dorabiać się pięknych mięśni, muszą przestawić się na dietę złożoną z sześciu niewielkich posiłków. Można jeść co dwie, trzy godziny, ale nie wolno najadać się do syta.

Warzywa na testosteron

Na poziom testosteronu wpływa to co jesz. Zamiast przyjmować testosteron w zastrzykach o wiele lepiej, bezpieczniej i zdrowiej jest jeść niektóre warzywa. Wielbiciele ładnych mięśni muszą nauczyć się regularnego spożywania warzyw z grupy krzyżowych. Należą do nich rzodkiewka, kapusta, brokuły i kalafior. Warzywa te można przyrządzać na wiele sposobów – nie każdy lubi ugotowane w samej wodzie. Można łączyć je z olejem, serami feta, serem żółtym itp. Z kapusty robi się całe mnóstwo smacznych sałatek. Rzodkiewkę wystarczy oderwać od listków, umyć i spożywać na surowo do kanapek, serów i w sałatkach.

Tłuszcze na testosteron

Niestety, nie jest tak, że poziom testosteronu podwyższa się pod wpływem spożywania jakichkolwiek tłuszczów. Amatorzy tłustego jedzenia chcący podwyższyć sobie poziom tego hormonu muszą wybierać odpowiednie tłuszcze. Na poziom testosteronu u mężczyzn wpływają jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy takie znajdują się na przykład w oliwie. Bogatym źródłem zdrowych tłuszczów są orzeszki ziemne, ale uwaga, nie te solone czy słodzone sprzedawane w puszkach. Zdrowe tłuszcze znajdują się też w owocach awokado. Są to niewielkie owoce w kształcie gruszek, których wnętrze wypełnione jest tłustą masą przypominającą masło. Tłuszcze pozytywnie wpływające na gospodarkę hormonalną znajdują się oczywiście w rybach. Ich największym źródłem są ryby żyjące w zimnych wodach, a więc makrele, łososie, halibuty i inne.

Sen na testosteron

Na pytanie jak zwiększyć poziom testosteronu jest jeszcze jedna odpowiedź. Otóż chodzi o odpowiednią ilość snu w ciągu doby. Najlepiej byłoby, gdybyś mógł spać przez osiem godzin. Przy zbyt małej ilości snu, twój organizm jest przemęczony i wzrasta w nim poziom kortyzolu, który obniża testosteron. Podobnie dzieje się gdy miewasz za dużo stresów. Stresy są nieuniknione, ale zbyt częste doświadczanie napięcia i niepokoju również podnosi poziom kortyzolu. Wyeliminuj te stresy, których nie musisz przeżywać.

Siłownia na testosteronJak_podniesc_poziom_testosteronu

Zastanawiasz się jak podnieść testosteron? Udaj się na siłownię i zapytaj trenera o odpowiedni zestaw ćwiczeń. Najważniejsze, by były to ćwiczenia różnorodne: przysiady, podnoszenie sztangi itp.