Konto dla dziecka, dowiedz się co, jak i dlaczego. W życiu każdego młodego człowieka przychodzi taki moment, kiedy chce on się usamodzielnić. To całkowicie normalne i powszechne zjawisko które dotyczy każdego z nas. Konto w banku to jednak z takich właśnie rzeczy. Nastolatek chce sam decydować o swoich pieniądzach.

Założenie mu konta dla młodych będzie świetnym posunięciem. W ten sposób wprowadzi się dziecko w świat dorosłości, w niewielkim stopniu, ale jednak. Tak więc, gdy syn czy córka poprosi o założenie mu konta dla nieletnich, nie widzę żadnych przeciwwskazań. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi zyskają obydwie strony. Konto dla nastolatków stało się ostatnio niezwykle popularne, banki więc utworzyły nowe oferty właśnie na takie potrzeby. W ofertach można przebierać, więc nasuwa się pytanie jakie konto dla dziecka wybrać? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

1. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy sprawdzić przed założeniem konta dla nastolatków to czy jest ono w pełni bezpłatne. To rzecz najważniejsza. Opłaty za prowadzenie konta, za przelewy czy wypłaty z bankomatów. To wszystko trzeba bezwzględnie sprawdzić przed podpisaniem umowy z bankiem. Chyba nie chcemy, aby znienacka napływały nam rachunki do zapłacenia?

2. Przeszukaj internet. W sieci krąży sporo opinii na temat poszczególnych placówek i och ofert. Czasami taki zabieg może dużo pomóc, bo przecież nikt inny nie powie nam jak działa bank niż jego klienci. Kiedy wszystko będzie w absolutnym porządku to tylko utwierdzi nas w przekonaniu, że podejmiemy właściwą decyzję. Konto w banku dla młodzieży to poważna sprawa i należy ją dokładnie rozważyć.

3. Najlepiej wybrać bank, który będziemy mieli w pobliżu, w mieście, w którym mieszkamy. W razie jakichkolwiek problemów czy nieścisłości będzie można to wyjaśnić osobiście, a nie tylko przez internet. Dodatkowy plus to umowa podpisana w placówce. Kiedy założymy konto on-line, umowa przyjdzie kurierem, a podpisać muszą prawni opiekunowie wraz z nieletnim. Może to być problem, gdy rodzice pracują czy są często zajęci.Konto_dla_dziecka

4. Uprzedź dziecko o jego obowiązkach. To że będzie posiadał konto, nie znaczy, że jest już samodzielny. To wy głównie będziecie przesyłać mu pieniądze, więc niech ich zbyt szybko nie wyda. Konto młodzieżowe pko nie różni się zbyt wiele od innych, konkurencyjnych, więc nie ma zbytniej różnicy gdzie to konto będzie założone. Żaden z banków nie ustala limitu wypłat, więc najlepiej sam takie narzuć, aby syn czy córka się zbytnio nierozszalali.