Książki, które warto przeczytać, to myśl, która nawiedza tych, którzy lubią czytać, ale w zalewie tytułów proponowanych przez niezliczone księgarnie nie wiedzą co wybrać. Przyznać trzeba, problem jest trudny, dlatego postanowiliśmy napisać artykuł o tym jak najlepiej wybierać książki do przeczytania.

Kieruj się własnym gustem

W wyborze lektur kieruj się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Nie jesteś oczywiście w stanie przewidzieć czy dana pozycja ci się spodoba, ale wiesz jakie gatunki literackie najbardziej lubisz. Nie przejmuj się tym, że wybierając ciekawe książki do przeczytania sięgasz głównie po powieści kryminalne, humorystyczne lub fantastyczne.

Sprawdzeni autorzy

Sprawdzeni autorzy, to kolejna recepta na książki warte przeczytania. Jeśli znasz jakąś powieść danego autora i zrobiła ona na tobie dobre wrażenie, nie zastanawiaj się co czytać, tylko wybierz kolejną propozycję pisarza, który sprawdził się dla ciebie. Być może się zawiedziesz, a być może zachwycisz. Tak to jest z książkami i na tym między innymi polega urok spotkań z literaturą.

Informacje na okładkach

Jesteś w księgarni, wokół ciebie tyle książek, że kręci się w głowie. Najchętniej przeczytałbyś je wszystkie, ale nie wiesz, od której zacząć. Podjęcie decyzji co warto przeczytać książki pomogą ci informacje o każdej z nich, zamieszczone na tylnych okładkach. Są to zazwyczaj bardzo krótkie streszczenia powieści, pozwalające zorientować się w ich tematyce, klimacie i głównych wątkach. Zapoznanie się z tymi informacjami zniechęci lub zachęci cię do sięgnięcia po daną pozycję.

Programy telewizyjne

W telewizji publicznej i w komercyjnych stacjach telewizyjnych, pojawia się ostatnio coraz więcej programów poświęconych czytelnictwu. W programach tych prezentowane i omawiane są ciekawe książki do przeczytania. Ciekawe tym bardziej, że niejednokrotnie prezentują je tam sami autorzy. Ponadto zapraszane są znane osoby reprezentujące różne dziedziny życia, które opowiadają o swoich ulubionych książkach. Są to sportowcy, artyści, politycy, dziennikarze itp. Każdy z nich w ciekawy sposób prezentuje jakąś książkę.

Wymiana wśród znajomych

Nie masz pomysłu na książki do przeczytania – zapytaj przyjaciół i znajomych o to, co ostatnio przeczytali. Wymieńcie się książkami. W ten sposób poznasz nowe pozycje i zaoszczędzisz pieniądze na kolejne książki.

Korzystaj z internetu

Ksiazki_ktore_warto_przeczytacOdpowiedź na pytanie jakie książki warto przeczytać bardzo łatwo uzyskasz korzystając z internetu. Jak grzyby po deszczu powstają portale i serwisy dla moli książkowych. Czytelnicy wymieniają się tam uwagami na temat różnych książek . można tam znaleźć profesjonalne recenzje, streszczenia i punktowe oceny wielu pozycji. Na wielu stronach internetowych znajdują się rankingi najlepszych książek z bieżącego roku i poprzednich lat. Internet, to świetne źródło inspiracji czytelniczych. Cenne przede wszystkim dlatego, że niezwykle bogate i dostępne w każdej chwili. Wystarczy kilka kliknięć i wiesz już jakie książki warto przeczytać,gdzie je znaleźć, gdzie kupić lub z kim wymienić na inne.