Depresja to bardzo poważna choroba psychiczna. Na początku bardzo ciężko ją rozpoznać, gdyż często jest mylona z normalnymi życiowymi zmaganiami, niepowodzeniami i rozczarowaniami.

Wiele osób używa słowa „depresja” do wyjaśnienia tego rodzaju uczuć, jednak depresja jest czymś więcej niż tylko smutkiem. Ważne, aby odpowiednio wcześnie rozpoznać objawy depresji, wcześnie zareagować i rozpocząć skuteczne leczenie depresji. Niektórzy opisują depresję jako „życie w czarnej dziurze” lub poczucie zbliżającej się zagłady.

Jakiekolwiek objawy by nie były, depresja różni się od normalnego stanu tym, że smutek ogarnia chorego przez cały dzień, z dnia na dzień. Zakłócona zostaje zdolność do pracy, nauki, jedzenia, spania oraz ochoty do zabawy lub czegokolwiek. Poczucie bezradności, beznadziei i bezwartościowości jest bardzo intensywne i bezlitosne, praktycznie nic nie przynosi ulgi.

Czy jesteś w depresji? Sprawdź i rozpoznaj objawy depresji.

Jeśli utożsamiasz się z kilkoma z następujących objawów, a one po prostu nie mijają, być może cierpisz na kliniczną depresję.

– nie możesz spać lub śpisz zbyt długo.
– nie możesz się skoncentrować lub łatwe zadania sprawiają Ci trudność.
– czujesz się beznadziejnie i bezradnie.
– nie możesz kontrolować swoich negatywnych myśli, bez względu na to, jak bardzo się starasz.
– straciłeś apetyt lub nie możesz przestać jeść.
– poczucie winy, samooskarżanie się.
– jesteś o wiele bardziej drażliwy oraz agresywny .
– nadużywasz alkoholu, więcej niż zwykle lub wykonujesz inne lekkomyślne rzeczy.
– masz myśli i przekonanie, że życie nie jest warte życia.
– tendencje samobójcze ( konieczna natychmiastowa wizyta u psychologa).
– zaburzenia popędu seksualnego, lub totalny jego brak.

Rodzaje depresji:

– depresja reaktywna

– depresja sezonowa

– depresja poporodowa

– depresja dwubiegunowa

– dystymia – depresja nerwicowa

– depresja endogenna

Leczenie depresji – jest bardzo ważne, nie zwlekaj zacznij leczenie nim będzie za późno!

Bez wątpienia leczenie zaawansowanej lub średnio zaawansowanej depresji to zdanie psychiatry, a naturalne sposoby nie pomogą. Jedynie godziny rozmów oraz specjalnych sesje terapeutyczne mogą przynieść upragnioną ulgę oraz wolność choremu.

Istnieje wiele różnych rodzajów depresji. Te mniej zaawansowane lub w początkowej fazie można wyleczyć naturalną drogę. Wskazówki te powinno się stosować, gdy zauważysz choćby najmniejsze objawy depresji lub nawet zwykłego przygnębienia, które może prowadzić to poważnej depresji.

Naturalne metody i sposoby leczenia depresji – czyli jak leczyć depresję?objawy_i_leczenie_depresji

– staraj się mieć czysty i uporządkowany dom lub pokój – nieporządek, nieład pogarsza sytuację i wzmaga poczucie przygnębienia.

– pij herbatę w przeciwieństwie do kawy

– zastosuj ziołowe suplementy

– muzyka – zdecyduj się na coś optymistycznego, coś co poprawi Twoje samopoczucie.

– spij więcej – brak snu może z całą pewnością być przyczyną depresji i pogarszającego się stanu.

– ćwicz, bądź aktywny – poprawi to Twoje samopoczucie, oraz wygląd Twojej sylwetki, która często jest przyczyną depresji.

– porozmawiaj z przyjacielem – często rozmowa z przyjacielem jest znacznie skuteczniejsza niż z psychologiem czy psychiatrą. Przyjaciel, będzie miał całkiem inne podejście.

– zdrowa dieta – jedz owoce, warzywa i inne zdrowe produkty, żeby Twój organizm czuł się lepiej.

Podsumowując, jeśli czujesz się źle, masz doła, poczucie beznadziejności i bezradności nie zostawaj z tym sam! Koniecznie porozmawiaj z bliską Ci osoba, z przyjacielem lub kimś komu zależy na Tobie. Otaczaj się bliskimi osobami, które pomogą Ci wrócić na pozytywną i optymistyczną drogę życia!