Sennik, znaczenie snów, to pojęcia, które interesują tych, którzy wierzą, że to o czym śnią, istotnie wpływa na ich życie. Zagadnienie to jest bardzo ciekawe. Znaczenie snów interesuje ludzi od niepamiętnych lat. Czy można tłumaczyć sny? Dlaczego śnimy o różnych rzeczach? Czy sny wpływają na jakość naszego życia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czy sny coś znaczą

Spór o to, czy sny coś znaczą toczy się od lat. Zdaniem jednych sny, to nic innego jak przetworzone przez mózg obrazy z realnego życia. Mózg przetwarza je na różne sposoby, dlatego wydają się nierealne i dziwne. Zdaniem niektórych naukowców w snach nie pojawia się nic nowego. Nasz mózg nie jest bowiem zdolny do wyobrażenia sobie czegoś, czego tak naprawdę nie widzieliśmy lub nie przeżyliśmy. Mówiąc wprost, sny to przetworzone doświadczenia śpiącego. Przeciwne teorie twierdzą, że sny to coś magicznego. Upatrują w snach pewnego rodzaju znaków, drogowskazów i rad płynących z podświadomości. W oparciu o te teorie powstał sennik snów znaczenie, czyli wiele teorii tłumaczących treść poszczególnych snów.

Czy warto tłumaczyć sny

Przywiązywanie lub nieprzywiązywanie wagi do czegoś takiego jak znaczenie snów jest kwestią indywidualną. Jeśli mamy taką potrzebę, jeśli to nam pomaga, jeśli czujemy się z tym pewniej – możemy interpretować nasze sny na różne sposoby. Jednak nie należy tego robić tylko dlatego, że inni tak postępują. Nie mając wewnętrznego przekonania do tego że tłumaczenie snów ma sens, nie warto się tym zajmować. Interpretowanie snów jest modne, ale nie każdemu potrzebne. W zagłębianiu się w sny istnieje pewne niebezpieczeństwo, a mianowicie takie, że zamiast zajmować się tym, co dzieje się naprawdę, skupimy się na tym o czym śnimy. Należy też pamiętać o tym, że znaczenia snów podawane przez różne źródła mogą mieć istotny wpływ na nasze decyzje życiowe. Pod wpływem pozytywnej interpretacji jakiegoś snu, możemy zbyt optymistycznie podejść do jakiegoś problemu, zbyt pochopnie podjąć decyzję, której potem będziemy żałować. Negatywna interpretacja snu może z kolei odwieźć nas od powziętego zamiaru, nastawić negatywnie do kogoś lub czegoś, cofnąć jakąś decyzję, przekreślić szansę na sukces w jakiejś dziedzinie itp.

Fachowe wyjaśnianie snów

Sennik_znaczenie_snowJeśli chcemy naprawdę wiedzieć co znaczą nasze sny, jeśli podchodzimy poważnie do tematu, warto skorzystać z pomocy osoby, która wie czym jest fachowa interpretacja snów. Osoba taka pomoże nam właściwie zinterpretować i odnieść się do treści marzeń sennych. Kupowany w kiosku lub w księgarni sennik snów może posłużyć jedynie do zabawy w wyjaśnianie snów. Rozrywka lekka, łatwa i przyjemna, ale do tego co jest tam napisane, nie radzimy przykładać zbyt dużej wagi. Fachowcy od snów zaznaczają, że nie istnieje coś takiego, jak bezpośrednie przełożenie przedmiotów i osób widzianych we snach, na szczęście lub nieszczęście w życiu. Poważnie rzecz ujmując, sny uświadamiają nam co przeżywamy i jak się z tym czujemy. We śnie docieramy bowiem do nieuświadomionych pokładów naszej psychiki. Reasumując, właściwie zinterpretowane sny dają dodatkową wiedzę o sobie samym. Nie są zaś wskazówką co do tego co nas spotka następnego dnia, za miesiąc, za rok.