Sposoby na zmarszczki. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się na naszej skórze już po 20 roku życia. Na szczęście są to zazwyczaj płytkie zmiany wynikające z wysuszenia skóry. Z kolei panie zbliżające się do 30 lub te, które już ją przekroczyły nieraz ze strachem patrzą w lustro i analizują swoja twarz pod kątem przybyłych zmarszczek. Jak sprawić, by nasz twarz długo wyglądała młodo? Na szczęście są pewne sposoby na zmarszczki i polegają one na zapobieganiu albo na ich zniwelowaniu, jeżeli są już dość głębokie i utrwalone.

Zapobiegaj starzeniu się skóry

Priorytetem każdej pani, która przestała być nastolatką powinno być zapobieganie zmarszczkom. Bardzo dużą rolę odgrywa tu nawilżanie i odżywianie. Zarówno na dzień jak i na noc należy pamiętać o kremie nawilżającym dostosowanym do swego typu cery.

Ostatnio triumfy święci pielęgnacja naturalna, która także daje rady, jak zapobiegać zmarszczkom. Warto zakupić jakiś dobry naturalny olejek, na przykład argonowy czy kokosowy. Nakładany na noc sprawi, że nasza cera będzie nawilżona i odżywiona. Panie w średnim wieku są zachęcane do używania bardziej treściwych kosmetyków takich jak sera przeciwzmarszczkowe z kolagenem, peptydami oraz kwasem hialuronowym. Oczywiście ich stosowanie nie sprawi, że nigdy się nie zestarzejemy, ale znacząco opóźni ten proces. Oprócz tego ogromne znaczenie ma dostarczanie skórze witamin

Witaminy młodości

Starzeniu skóry skutecznie przeciwdziałają takie witaminy jak A, E i C. Właśnie takich składników warto szukać w kremach. Oczywiście najlepsze są te specyfiki, które daną witaminę mają na jednym z głównych miejsc w składzie, ponieważ to świadczy że mają jej na tyle dużo iż jest ona w stanie zdziałać coś pozytywnego z naszą skórą. Witamin dostarczajmy także naszej skórze od wewnątrz w postaci świeżych warzyw i owoców. Ogromne znaczenie ma także nawilżanie skóry od środka. Lekarze zachęcają nas do picia wody, a to przyczyni się nie tylko do naszego zdrowia, ale i urody.

Mam zmarszczki – i co teraz?

Niestety, mimo najlepszej pielęgnacji, jakieś zmarszczki prędzej czy później pojawią się na skórze każdej pani. Na szczęście tu z pomocą przychodzą nam zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Stają się one coraz bardziej powszechne i są godne polecenia Oczywiście mowa tu o zabiegach dających naturalny efekt. Zmarszczkimożna rozprostować wstrzykując w nie odrobinę wypełniacza. Jeżeli chcemy by przez jakiś czas dany obszar nie marszczył się, możemy także pokusić się o wstrzyknięcie botoksu, który paraliżuje mięśnie. Zabiegi wykonujemy tylko u sprawdzonych lekarzy medycyny estetycznej. Dzięki temu efekt będzie naturalny i olśniewający.Jak_zapobiegac_zmarszcza

Tak naprawdę kilka zmarszczek wcale nie odbiera urody kobiecie, wręcz przeciwnie, nawet dodaje uroku. Nie zmienia to faktu, że jak najdłużej chcemy wyglądać młodo. Dzięki stosowaniu się do powyższych rad będzie to jak najbardziej możliwe.