Sposoby radzenia sobie ze stresem, bardzo przydatne informacje oraz porady. Stres to naturalny stan organizmu w sytuacjach, kiedy obawiamy się czegoś lub boimy. Stres leży w podświadomości, dla tego bardzo trudno go kontrolować.  Poza tym nadmiar stresu może doprowadzić do depresji. Jednak czasami sytuacje życiowe wymagają od nas pełnego spokoju umysłu oraz opanowania wtedy, gdy bardzo się stresujemy.

Przykładowo – przychodzimy na rozmowę kwalifikacyjną, dygoczemy ze strachu, słowa nam się plączą, twarz oblewa rumieniec – nie jest to zbyt dobra rekomendacja. Dlatego ludzie wymyślili sposoby walki ze stresem, by pomóc sobie w niektórych momentach. Pewnie nie raz zastanawialiście się jak pozbyć się stresu raz na zawsze. Niestety, nie da się go wykluczyć z naszego życia. Stres to część człowieka, coś, co po prostu leży w naszej naturze. Można go jedynie ograniczać do zadowalającego poziomu. Tak więc jak radzić sobie z stresem? W tym poradniku znajdziesz najpopularniejsze techniki radzenia sobie ze stresem, znane i cenione na całym świecie.

1 Podstawową sprawą jest relaksacja. To najprostsza metoda z grupy “skuteczne sposoby na stres”. Najłatwiej zrelaksować się za pomocą oddechu – zwolnić rytm nabierania i wydychania powietrza. Można przy tym zamykać oczy, co jest nawet wskazane. Istnieje naprawdę sporo metod relaksacji i wymienienie ich wszystkich zajęłoby kilka ładnych minut, a nawet godzin. Odsyłam więc do przeglądnięcia internetu, tam znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie.

2. Drugi sposób na stres to wizualizacja. Kiedy znajdujesz się w niekomfortowej dla siebie sytuacji, wyobraź sobie, że otacza cię swoista tarcza, nieprzepuszczająca żadnych złych emocji. Rolę takiej tarczy może pełnić bańka mydlana, płaszcz czy kokon – to bez znaczenia, ważne by uwierzyć w ich działanie.

3. Krąg doskonałości pomoże ci odpowiedzieć na pytanie “Jak rozładować stres”? Taki krąg to miejsce w twojej wyobraźni, w którym czujesz się maksymalnie pewnie, radośnie i spokojnie. Emocje, które towarzyszą temu miejscu możemy wybrać sobie sami. Kiedy np. znajdujesz się właśnie na rozmowie kwalifikacyjnej, wyobraź sobie, że obok, na fotelu umieszczasz swój krąg doskonałości. Gdy sięgniesz do niego myślami wszystkie emocje, które mu towarzyszą, spłyną na ciebie. Zamiast tego możesz przenosić się do tego miejsca za pomocą gestu, dotknięcia.

Sposoby_radzenia_sobie_ze_stresem4. Ten sposób na radzenie sobie ze stresem nazywany jest potocznie świątynią. Znajdź sobie trochę wolnej przestrzeni, gdzie będzie mógł swobodnie przejść około 5 metrów. Miejsce, w którym się znajdujesz to twój krąg doskonałości, świątynia – tutaj czujesz się pewny, rozluźniony, bezpieczny. Przed sobą znajduje się linia, a na jej końcu obraz stresującej cię sytuacji. Twoim zadaniem jest dotrzeć do tego obrazu nie tracąc emocji ze świątyni. Może nie udać się tego zrobić za pierwszym razem, więc próbuj do skutku, aż ci się uda.