Turystyka w Polsce. Wbrew pozorom w Polsce jest naprawdę całe mnóstwo zabytków, ciekawych miejsc, ogólnie rzecz biorąc – atrakcji turystycznych. Polacy nie potrafią tego wszystkiego docenić i wybierają wczasy w krajach zagranicznych, które wcale nie oferują więcej niż mamy w kraju. Jak to mówią: “Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Ja zgadzam się z tym powiedzeniem w całej rozciągłości. Przyjęło się tak, że jedziemy na wczasy zagranicę albo jak już to nad Bałtyk. A my naprawdę mamy się czym pochwalić i nacieszyć oko niejednego obcokrajowca. Niestety, turystyka biznesowa w Polsce nie idzie zbyt dobrze. Wygląda na to, że wolimy oddawać własne, ciężko zarobione pieniądze w ręce innych krajów. Tak więc przedstawiam różne miejsca turystyczne w Polsce warte uwagi.

1. Pierwszym punktem na liście zatytułowanej “atrakcje turystyczne w Polsce” jest Park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Cechą charakterystyczną tego parku są z pewnością zamki wzniesione z wapienia, liczne jaskinie, groty zamieszkiwane przez czarne nietoperze, a to wszystko otacza malowniczy, dolinkowy krajobraz. Najciekawszy wydaje się Szlak Orlich Gniazd łączący ze sobą 25 pięknych, starych zamczysk z niezwykle bogatą historią. Także walory turystyczne polski są, wystarczy trochę poszperać w internecie. Na hasło “ciekawe miejsca Polska” z pewnością wyskoczy kilka, czy kilkanaście ciekawych zapytań.

2. Kolejnym miejscem jest szlak wodny Kurtynia na Mazurach, jeden z najpiękniejszych tego rodzaju szlaków w Europie. Kurtynia cięgnie się przez przeszło 100 kilometrów i otaczają ją piękne krajobrazy mazurskich lasów, mokradeł czy wzgórz morenowych.

3. Miasta turystyczne w polsce też mają się czym pochwalić. Na wyróżnienie zasługuje tutaj Sandomierz, położony na nadwiślańskich siedmiu wzgórzach. Sandomierz otrzymał miano polskiego Rzymu i nie jest to przesadne słodzenie, gdyż w tym ponad tysiącletnim mieście można zwiedzić około 100 zabytków.

4. Teraz przyszedł czas na kwestię, którą niewątpliwie można pochwalić się na tle innych państw europejskich, czyli turystyka medyczna i uzdrowiskowa w Polsce. Turyści z prawie całego Starego Kontynentu przyjeżdżają do polskich uzdrowisk, sanatoriów czy center odnowy biologicznych, znanych popularnie jako spa.Turystyka_w_Polsce

5. Morskie Oko to na pewno miejsce, którym powinniśmy się szczycić. Jest to malowniczo położony staw, symbol polskich Tatr, który tworzy razem z Giewontem. Morskie Oko położone jest w górnej części Doliny Rybiego Potoku i według wierzeń, ma podziemne połączenie z morzem.