Zabawy na urodziny dla dzieci, zobacz co możesz zorganizować dla swojego dziecka na jego urodziny. Kinderbal to poważne przedsięwzięcie, wymagające uprzednio odpowiedniego zaplanowania czasu i innych elementów z tym związanych. Należy zacząć od wysłania zaproszeń urodzinowych, najlepiej takich wykonanych przez dziecko.

Niech on/ona tez ma swój wkład w organizację przyjęcia. Oczywiście nie ma co tutaj wspominać o udekorowaniu pokoju balonikami, serpentynami oraz poczęstunku, bo to chyba jest jasne. Jednak największym wyzwaniem przed rodzicami będzie zajęcie czymś tych dzieciaków, zwłaszcza na początku. Zabawy urodzinowe dla dzieci rozkręcają się z czasem. Na początku mało kto się odzywa, a pod koniec imprezy rodzice muszą na siłę wyciągać ich do domów. Najważniejsze jest, aby z nudów nie włączyły sobie komputera, ponieważ to byłaby porażka – przecież przyszli tam, aby się bawić, a pograć mogą w domu. Zatem kluczową kwestią są tutaj zabawy na urodziny dziecka. Jest ich naprawdę całe mnóstwo, więc problemem będzie raczej ich wybór, a nie znalezienie. Jakie zabawy na urodziny dziecka zorganizować?

Kalambury

Gra znana i powszechnie lubiana. Jeśli ktoś nie wie, o co w niej chodzi już spieszę z wyjaśnieniem. Dzielimy dzieciaki na dwie grupy. Jedna grupa ma za zadanie wymyślić hasło, które później powiedzą jednej osobie z przeciwnej grupy. Ta osoba, bez używania słów, stara się przekazać reszcie treść hasła. Mogą one być naprawdę różne, uwierzcie mi – dzieci sa kreatywne. Dla ułatwienia warto podpowiedzieć maluchom kategorię.

Pudełko z zadaniami

Dzieciaki siadają w okręgu i podają sobie magiczne pudełeczko. W pudełeczku znajdują się kartki z zadaniami do wykonania. Może to być zaśpiewanie piosenki, narysowanie czegoś czy kilka przysiadów. Wszystko zależy od ciebie. Proponuję, by losowanie rozpoczął solenizant i zachęcił innych do wspólnej zabawy. Oczywiście trwa ona aż do momentu, kiedy pudełko będzie całkowicie puste.Zabawy na urodziny naprawdę umilają czas dzieciom.

Stop

Z całą pewnością jest to gra z grupy “fajne zabawy na urodziny”. Dzieci siadają w okręgu. Wybieramy jedną osobę, która staje plecami do reszty. Zabawa polega na podawania sobie jakiejś zabawki czy maskotki. Kiedy stojąca osoba powie stop, ten kto właśnie trzyma przedmiot zabawy odpada z gry. Zwycięzcą zostaje ostatni maluch. Później on może zostać mówiącym stop, więc zabawa może toczyć się dalej.

Chowanie rzeczy

Zabawa znana chyba wszystkim i rozpatruje się je jako gry i zabawy dla dzieci na urodziny, które zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem młodych ludzi. Jedna osoba chowa kilka ustalonych wcześniej rzeczy w pokoju, a następnie wpuszcza do środka pozostałych. Zwycięża maluch posiadający na koncie największą liczbę znalezionych przedmiotów.

Talerz pyszności

Przygotowujemy na dużym talerzu kilka rodzajów przysmaków, a następnie zakrywamy je tak, aby nie można było zobaczyć, co jest pod spodem. Każdy szkrab podchodzi do talerza i nie patrząc na jego zawartość, wybiera jeden smakołyk,a a następnie go zjada. Gra polega na odgadywaniu, co właśnie włożyło się do ust.Zabawy_na_urodziny_dla_dzieci

Minki

Rozdajemy maluchom po jednym baloniku. Ich zadaniem będzie narysowanie śmiesznej buźki na jego powierzchni. Potem wszyscy wybierają zgodnie, który balonik przyozdobiony jest najlepszą minką.

Zwierzęta

Rozdajemy dzieciom po jednej karteczce z wypisaną nazwą jakiegoś zwierzęcia. Następnie czytamy wcześniej przygotowany tekst, w którym znajdują się nazwy zwierząt z kartki. Zadaniem maluchów będzie wydawanie odgłosów tych zwierząt za każdym razem, gdy padnie ich nazwa. Gra o podobnej zasadzie co weselna kareta, chyba wszyscy wiedzą na czym ona polega.