Zwrot podatku na konto. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że przysługująca im z podatku nadpłata może być przelana bezpośrednio na konto bankowe. Wtedy nie jesteśmy zmuszeni do czekania w długich kolejkach w urzędzie lub oczekiwania z niecierpliwością na przekaz pocztowy, który dostarczy nam listonosz.

Wbrew pozorom czas oczekiwania na zwrot podatku może ciągnąć się nawet przez kilka tygodni, także chyba od razu wiadomo, którą z tych opcji wygląda najkorzystniej. Aby otrzymać zwrot podatku na konto bankowe należy wykonać kilka prostych czynności. Jakich? Proszę przeczytać wszystkie podpunkty tej porady.

1. Co przez to zyskujemy? Przede wszystkim wiele czasu, a dodatkowo oszczędzamy zdrowie, które przez duże ilości stresu oraz nerwów towarzyszące kolejkom może zostać nieco nadszarpnięte. Poza tym w kieszeni zostaje nam kilka złotych, które tę kieszeń musiałyby opuścić w przypadku doręczenia pieniędzy przekazem pocztowym.

2. Co trzeba zrobić, aby otrzymać nadpłatę bezpośrednio na konto bankowe? Do zeznania rocznego należy dodać specjalny wniosek, ZAP-3. Nie można tego zrobić na zeznaniu, gdyż po prostu nie przewidziano do takiego celu specjalnej rubryki. Jeżeli ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą, to musi wypełnić formularz NIP-7 / CEID G-1.

3. Okres oczekiwania na zwrot podatku może zostać skrócony, kiedy swoje zeznanie podatkowe i odpowiednią deklaracje o zwrocie nadpłaty na konto wypełnimy i prześlemy drogą internetową. To, że przez internet jest znacznie szybciej potwierdzają nie tylko podatnicy, którzy tak robią, ale samo Ministerstwo Finansów. Dzieje się tak, ponieważ taki wniosek trafia do systemu elektronicznego, z którego może zostać rozpatrzony przez oddzielny organ. Tak więc, jak długo trzeba czekać na zwrot podatku, jeśli wypełnimy formularz poprzez sieć? Od kilku dni do 2,3 tygodni, co w porównaniu ze standardowym czasem oczekiwania wydaje się błyskawiczne.Zwrot_podatku_na_konto